Faq » Erchonia
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22 350 75 34
 

FAQ

Przeczytaj pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Wiedza ogólna

Laseroterapia niskoenergetyczna polega na wykorzystaniu energii fotonu o niskiej intensywności jako metody terapii.

Fotony pobudzają komórki organizmu, dostarczając im energię. Prowadzi to do zmniejszenia stanu zapalnego, zmiany funkcjonowania komórek i zwiększenia przepływu krwi.

Potencjalne zastosowania lasera niskoenergetycznego (3LT®) są praktycznie nieograniczone; do tej pory Erchonia uzyskała aprobatę rynkową w zakresie:

 • terapii przewlekłego bólu szyi i ramion (XLR8)
 • wspomagania w zabiegu powiększania piersi i redukcji towarzyszącego bólu (XLR8)
 • terapii trądziku (EVRL)
 • wspomagania liposukcji i redukcjo towarzyszącego bólu (XLR8)
 • nieinwazyjnej redukcji obwodów w talii, biodrach i udach (VERJU)

Laseroterapia niskoenergetyczna jest nieinwazyjną, szybką i skuteczną metodą, która, jak udowodniono w badaniach klinicznych, zmniejsza ból, zmniejsza obrzęk i wspomaga gojenie.

Laseroterapia niskoenergetyczna jest bardzo bezpieczna; jedynym zalecanym środkiem ostrożności jest użycie specjalnych okularów filtrujących, gdy używany jest laser klasy 3B.

Głębokość penetracji zależy od wielu czynników, w tym masy i gęstości. W badaniach klinicznych udowodniono, że laser niskoenergetyczny działa na komórki podskórne punktowo, w przeciwieństwie do laserów termicznych, które tego nie robią.

Jak sugerują ich nazwy, fala stała to ciągła emisja energii lasera, bez zakłóceń, przez cały czas, w którym urządzenie jest włączone. Fala pulsacyjna ma kontrolowane przerwy, w ustalonych i zaprogramowanych odstępach czasu.

Wstępnie zdefiniowane, kontrolowane przerwy w emisji lasera, mierzone liczbą przerw na sekundę, są równe hercom.Wskazania

Nie, większość ludzi nic nie czuje. W pojedynczych przypadkach pacjenci zgłaszają uczucie lekkiego mrowienia.

Laseroterapia niskoenergetyczna jest stosowana w oparciu o wskazania do stosowania poszczególnych urządzeń. W większości zastosowań, zabieg polega na tym, że sonda zawierająca diody laserowe jest utrzymywana na miejscu lub delikatnie przesuwana nad obszarem leczenia w odległości od około 10 do 30 cm.

To zależy od problemu oraz zastosowanego urządzenia; jednak w większości przypadków efekt jest widoczny/zauważalny natychmiast.

Urządzenia Erchonia 3LT® wykorzystują wysokiej jakości, kulminowane i ściśle mierzone w granicach plus/minus 0,05% diody elektryczne. Natomiast diody LED to niedrogie, nieskoncentrowane źródła światła o szerokim zakresie. Podstawowa różnica dotyczy wydajności i głębokości penetracji. Diody laserowe wnikają, pracując podskórnie, diody LED oddziaływują tylko na powierzchnię.Badania

Erchonia przeprowadziła i nadal prowadzi liczne badania kliniczne, aby poszerzać wskazania do zastosowania laserów niskoenergetycznych.Sprzedaż i marketing

Erchonia w swojej ofercie ma marki i modele dla każdego rodzaju wskazań, a także w różnych cenach. Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać z opiekunem marki.

Ponieważ spektrum zastosowania laseroterapii niskoenergetycznej jest praktycznie nieograniczone, 3LT® można wykorzystać do większości zastosowań medycznych.

Aby dodać swój gabinet/klinikę skontaktuj się z Działem Handlowym Vitaco.

Firma Vitaco udziela dostępu do serwera wewnętrznego wszystkim autoryzowanym klientom. W tym celu skontaktuj się z Działem Handlowym Vitaco.Zgodność

FDA zezwala na wprowadzanie na rynek (USA) urządzeń laserowych wykorzystywanych do konkretnych wskazań. Wszystkie urządzenia Erchonia otrzymały aprobatę rynkową FDA lub uzyskały certyfikat zgodny z przepisami FDA.

Producent laserów firma Erchonia Corporation opracowuje, projektuje i produkuje urządzenia zgodnie z wymogami FDA, jak również International Standards for Medical Device Quality Standards. Przed wprowadzeniem do produkcji gotowe urządzenia są testowane pod kątem standardów bezpieczeństwa medycznego w zakresie kontroli lasera, kompatybilności elektromagnetycznej i bezpieczeństwa.Przeciwwskazania

W większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań; jednakże, ponieważ nie ma długoterminowych badań niektórych schorzeń, producent firma Erchonia nie zaleca stosowania urządzeń u kobiet w ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca.

Nie, laser niskoenergetyczny ze względu na konstrukcję nie wytwarza ciepła i nie zmienia struktury komórki. Promieniowanie laserowe jest niejonizujące, co oznacza, że ​​nie gromadzi się w tkance.

Niektóre osoby zgłaszały uczucie głębokiego relaksu, które może powodować senność.

Nie są znane i opublikowane żadne niepożądane skutki laseroterapii niskoenergetycznej.Serwis i naprawa

3-5 dni roboczych po dostarczeniu przesyłki do serwisu producenta w USA. Należy również pamiętać, że nie obejmuje to dni wysyłki do i z siedziby Erchonia.

 1. Prosimy o skontaktowanie się z Działem Handlowym Vitaco telefonicznie lub e-mailem w celu skonfigurowania zlecenia serwisowego i otrzymania formularza reklamacyjnego (lpobierz tutaj).
 2. Po skonfigurowaniu zlecenia serwisowego, należy bezpiecznie spakowa
  sprzęt.
 3. Formularz reklamacyjny należy umieścić wewnątrz paczki.
 4. Kurier w imieniu firmy Vitaco odbierze przygotowany sprzęt (lasery z ważną gwarancją)
 5. Gdy otrzymamy sprzęt, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub e-mailem z potwierdzeniem otrzymania.
 6. Następnie sprzęt zostanie skierowany do serwisu firmy Vitaco, celem sprawdzenia.
 7. Po sprawdzeniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie lub e-mailem z informacją o usterce, stanie urządzenia i kosztach jego naprawy.
 8. Po otrzymaniu od Państwa pisemnej zgody potwierdzającej koszty naprawy pobierzemy płatność, a następnie naprawimy urządzenie i odeślemy na wskazany adres, a równolegle wyślemy e-mailem numer przesyłki celem jej śledzenia.

Serwis producenta oferuje 90 dni gwarancji na wszystkie części i wykonane usługi. Baterie i diody objęte są roczną gwarancją.

Firma Vitaco współpracuje z firmami UPS/DHL. Jeśli nie posiadacie Państwo oryginalnego pudełka do spakowania urządzenia prosimy o kontakt z Działem Handlowym.

Firma Erchonia dąży tylko do najlepszej jakości, dlatego wszystkie naprawy wykonywane są tylko i wyłącznie w serwisie producenta, aby zapewnić klientom najlepszą możliwą jakość.

VITACO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ODDZIAŁ POŁUDNIE
ul. Wiarusa 27
32-087 Zielonki
Tel: 12 635 10 63, 8:00-16:00
E-mail: dh@vitaco.pl

Potrzebny będzie numer seryjny sprzętu Erchonia, oraz swoje dane kontaktowe (adres, numer telefonu, e-mail)

Skorzystaj z wyszukiwarki gabinetówZnajdź gabinet