FX 635 » Erchonia
Masz pytania? Zadzwoń: +48 22 350 75 34
 

FX 635


FX 635 – pierwszy na świecie laser zaprojektowany do walki z bólem głównie w dolnych partiach kręgosłupa. To laser niskoenergetyczny (LLLT), emitujący światło czerwone (635 nm), działający bezboleśnie i bezinwazyjnie.
Wykorzystuje się go w szerokim zakresie terapii m.in.

 • przewlekłego i ostrego bólu oraz stanów zapalnych m.in. w bólach kręgosłupa, krzyża, ramion oraz stawów,
 • redukcji bólu pooperacyjnego i związanego z rwą kulszową.
Opis produktu

FX 635 firmy Erchonia to innowacyjny laser do leczenia bólu, który pomaga znaleźć ulgę wielu cierpiącym osobom. Od 25 lat niskoenergetyczne lasery Erchonia cieszą się niesłabnącym zaufaniem ekspertów i są wykorzystywane, aby bezpieczniej i skuteczniej radzić sobie z takimi schorzeniami, jak przewlekły i ostry ból oraz stany zapalne m.in. w bólach kręgosłupa, krzyża, ramion oraz stawów, a także redukcji bólu pooperacyjnego i związanego z rwą kulszową.

FX 635 jest alternatywą dla przyjmowania leków przeciwbólowych, pozwala na poprawę komfortu życia bez żadnych efektów ubocznych. Stanowi też niejednokrotnie realną alternatywę dla operacji chirurgicznych. Pozwala pacjentom poczuć komfort znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku często bolesnych zabiegów, wymagających długiego okresu rekonwalescencji.

Urządzenie posiada trzy głowice, które niezależnie od siebie emitują światło czerwone, co pozwala precyzyjnie nakierować wiązki np. na niższe partie pleców. Podczas terapii następuje biostymulacja naświetlanych obszarów, dzięki czemu możliwa jest szybka poprawa i powrót do aktywnego trybu życia.

Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Jak to działa

Laser łagodzący stany zapalne i bólowe FX 635 wykorzystuje do leczenia innowacyjną technologię laserową niskotemperaturową i opatentowane ramiona z diodami laserowymi, aby precyzyjnie celować w ośrodki bólu. Został zaprojektowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu poprzez stymulację mięśni, więzadeł i nerwów. Ciało pochłania energię świetlną, która pobudza mitochondria komórki do wytwarzania większej ilości ATP i wspomaga naturalne gojenie się w komórce. Ponieważ laser jedynie stymuluje komórki do naturalnego procesu gojenia, FX 635 zapewnia ulgę w bólu bez niepożądanych skutków ubocznych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych laserów, FX 635 wykorzystuje technologię zimnego lasera, umożliwiając pacjentom czerpanie korzyści z redukcji bólu i stanu zapalnego bez skutków ubocznych związanych z tradycyjnymi laserami i chirurgią. Pacjenci nie śpią podczas całego zabiegu i nie odczuwają żadnego pieczenia, zabieg jest bezdotykowy, a po nie ma żadnego okresu rekonwalescenci. Pacjent może od razu wrócić do swoich zajęć.

W przeciwieństwie do innych laserów, które są zawodne — i wytwarzają niepożądane ciepło — FX 635 jest w pełni zgodny z normą ISO 13485 Jakość urządzeń medycznych i IEC 60825-1 Bezpieczeństwo lasera.

Pacjenci z przewlekłym bólem krzyża, którzy zdecydują się na leczenie FX 635, doświadczają poprawy komfortu i jakości życia bez ryzyka związanego z skutkami ubocznymi opioidów lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które mogą powodować wrzody, krwawienia, choroby nerek i zawały serca.

Specyfikacja
 • Configuration: (3) Class 2 17.25mW Line Generating Diodes
 • Wavelength: 635nm
 • Modulation: Variable
 • Weight: 65lbs (29.48 kg)
 • Height: 70in (177.8 cm) (Average – Adjustable)
 • Two Independent Adjustable Arms For Desired Laser Concentration
 • 4 Locking Anti-Static Casters
 • Display: Full Color Touch Screen Control
 • Power Source: 100-240VAC 50-60Hz
 • Chassis: Powder Coated Aircraft Aluminum
 • Housing & Covers: Non-Allergenic Material, Spray Finished
 • Accessories: 2-Keys, Power Cord, Laser Safety Glasses
 • Compliant to: ISO 13485 Medical Device Quality, IEC 60825-1 Laser Safety, IEC
  60601-1-2 EMC, IEC 60601-1 Safety, CE Mark, CB Certified
 • FDA Laser Class 2 / FDA Device Class ll / EU Device Class IIa, Laser Class II
Dla lekarzy

Dzięki FX 635 leczenie przewlekłego bólu nigdy nie było łatwiejsze.

Jak przebiega procedura:

 1. Pacjent powinien się położyć twarzą w dół, udostępniając w ten sposób miejsce bólu, np. okolice kręgosłupa
 2. Wyreguluj trzy głowice FX 635 kierując je na miejsce bólu wskazane przez pacjenta
 3. Ustaw w panelu dotykowym odpowiednią procedurę
 4. Upewnij się, że lasery są odpowiednio ustawione na okolicę bólu
 5. Skieruj światło lasera na bolące miejsce

Skorzystaj z wyszukiwarki gabinetówZnajdź gabinet